Warsztaty form przestrzennych z wikliny dla nastolatków

Galeria Arsenał zaprasza młodzież w wieku od 11 do 15 lat na warsztaty form przestrzennych z wikliny w ramach cyklu Razem znaczy więcej, czyli w jedności siła. Warsztaty będą odbywały się od 18 do 22 sierpnia i poprowadzi je Mirosław Maszlanko.

Warsztaty form przestrzennych z wikliny (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty form przestrzennych z wikliny (źródło: materiały prasowe)

Podczas pięciodniowych wakacyjnych warsztatów dla nastolatków pod czujnym okiem artysty rzeźbiarza Mirosława Maszlanki uczestnicy stworzą wspólnie wielkoformatowe przestrzenne formy z wikliny, używając dostępnych naturalnych materiałów (np. wikliny, traw, wosku). Praca powstanie na zewnątrz budynku galerii i będzie eksponowana do jesieni, tak długo jak będzie w dobrym stanie. Wiklina to natura, czyli nieograniczone możliwości i pomysły. Na początek uczestnicy poznają trochę teorii dotyczącej materiałów, narzędzi i przygotowania warsztatu pracy. Pod okiem artysty każdy z uczestników nauczy się podstawowych splotów oraz sposobów zakończeń z wierzbowych gałązek. Bardzo ważna będzie współpraca. By powstała duża forma architektoniczna, będzie trzeba postawić na wspólne działanie.

Obowiązują zgłoszenia. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty form przestrzennych z wikliny
Prowadzenie: Mirosław Maszlanko
Od 18 do 22 sierpnia 2014 roku, godz. 10.00–14.00
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz