• 2014-08-13

The Escapist | Studyjna płyta z autorskim materiałem Gaby Kulki

8 września ukaże się album The Escapist. To pierwsza od pięciu lat, studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał.

Gaba Kulka, „The Escapist” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gaba Kulka, „The Escapist” (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Escapist – to 10 piosenek o ucieczce i o fascynacji, opowieści o miejscach w których ściera się ze sobą świat wyobraźni i twarda rzeczywistość, o umyśle przesiąkniętym współczesną mitologią: filmów, piosenek, bohaterów.

To album dojrzały, pod paroma względami. Dojrzała jest praca Gaby z jej stałym już składem – tym samym, z którym nagrała ubiegłoroczne Wersje – perkusistą Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem grającym na basie i kontrabasie, oraz Wacławem Zimplem na klarnetach. Tworzą zgrany zespół i każdy z muzyków pozostawia na The Escapist swój niepowtarzalny ślad . Podobnie jest z produkcją Marcina Borsa, z którym Gaba realizuje już czwarty album – efekty kontynuowanej od lat współpracy brzmią świadomie i odważnie.

Muzycznie do głosu doszły wczesne fascynacje, nie zawsze te, z którymi Gaba jest popularnie kojarzona: słychać Fleetwood Mac, Eltona Johna, Johna Lennona, odrobinę Led Zeppelin, odrobinę starego jazzu i starego punk rocka. Ale są to tematy przefiltrowane przez wrażliwość artystki i pokazane na nowo w specyficzny, barwny sposób.

Album The Escapist, Gaba Kulka
8 września 2o14 roku
Nakład: Mystic Production

Dodaj komentarz