Cirque du Soleil | Widowisko w białym namiocie

Światowej sławy Cirque du Soleil po raz pierwszy w historii zaprezentuje przedstawienie pod magicznym i tajemniczym tytułem Kooza w wielkim białym namiocie. Premiera tego widowiskowego przedstawienia w Polsce odbędzie się 18 września w spektakularnej konstrukcji wielkiego białego namiotu na błoniach Stadionu Narodowego.

Cirque du Soleil, KOOZA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cirque du Soleil, KOOZA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kooza to elitarne widowisko, ukazujące w sposób – czasem wręcz – szokujący możliwości ludzkiego ciała poprzez spektakularne podniebne akrobacje artystów.

Od początku 2013 roku, Kooza podróżuje po Europie, wcześniej zachwycając ponad 4 miliony widzów w Ameryce Północnej i Japonii. Już we wrześniu 2014 roku Kooza zatrzyma się w Polsce.

Kooza – to powrót do początków Cirque du Soleil, który łączy w sobie dwie tradycyjne cechy – widowiskowe akrobacje oraz sztukę rozbawiania publiczności do łez. Nazwa wywodzi się z sanskrytu od koza i oznacza paczkę, szkatułkę lub skarb. Słowo to zostało wybrane dla podkreślenia idei tej produkcji – circus in a box.

Kooza opowiada o związku człowieka ze światem dobra i zła. Historia jest zarazem zabawa, lekka i otwarta ale też podkreśla wiele ważnych idei. Wraz z rozwojem akcji poruszamy pojęcia takie jak strach, tożsamość, uznanie i władza.

David Shiner, reżyser

Przedstawienie rozpoczyna się od sceną w której Oszust niespodziewanie wyskakuje przed Niewinnym i jest jedną z wielu zaskakujących scen przedstawienia. Akcja zabiera Niewinnego w magiczną podróż pełną spektakularnych bohaterów, poznaje on na swojej drodze m.in. Króla, Kalaunów, Heimlossa, Nieznośnego Turystę i jego Szalonego Psa.

Kooza, Cirque du Soleil
Premiera widowiska: 18 września 2014 roku
Stadion Narodowy
Warszawa

Dodaj komentarz