• 2014-08-13

Bardzo poszukiwany człowiek już w kinach

Film w reżyserii Antona Corbijna, oparty na powieści Johna le Carré Bardzo poszukiwany człowiek, miał swoją polską premierę 8 sierpnia.

Kadr z filmu „Bardzo poszukiwany człowiek”, reż. Anton Corbijn (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Bardzo poszukiwany człowiek”, reż. Anton Corbijn (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Oparty na powieści Johna le Carré thriller szpiegowski w reżyserii Antona Corbijna opisuje szczegóły amerykańskiej wojny z terroryzmem za czasów administracji Georga W. Busha oraz metody prania brudnych pieniędzy.

Dziesięć lat minęło od ataku na World Trade Center. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. W Hamburgu, uważanym za gniazdo terrorystów, pojawia się bliski śmierci w wyniku tortur w połowie Czeczen, w połowie Rosjanin, Issa Karpow. Mężczyzna rości sobie prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej w prywatnym banku. Wzbudza tym zainteresowanie specjalnej komórki niemieckiego wywiadu powołanej do walki z terrorem, kierowanej przez Günthera Bachmanna. Karpowem i jego kontaktami, zwłaszcza z prawdopodobnie powiązanym z Al Kaidą doktorem Abdullahem, interesują się też inne tajne służby – Urząd Ochrony Konstytucji i CIA. Rozpoczyna się niebezpieczna wywiadowcza gra, w której nikt nie ufa nikomu…

 

Zdjęcia do filmu Bardzo poszukiwany człowiek zrealizowano we wrześniu i październiku 2012 roku. Przez 38 dni ekipa pracowała w Hamburgu, dwa dni zaś spędziła w Berlinie.

Bardzo poszukiwany człowiek
Reżyseria: Anton Corbijn
Scenariusz: Andrew Bovell na podstawie powieści Johna le Carré Bardzo poszukiwany człowiek (Most Wanted Man)
Wykonawcy: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Grigorij Dobrygin, Willem Dafoe
Polska premiera: 8 sierpnia 2014 roku
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

Dodaj komentarz