• 2014-08-12

Nie żyje Robin Williams

Amerykański aktor i komik, laureat Oscara, Robin Williams został znaleziony martwy w swoim domu w północnej Kalifornii. Miał 63 lata.

Robin Williams (źródło: Wikimedia Commons)

Robin Williams (źródło: Wikimedia Commons)

Williams urodził się w 1951 roku w Chicago. Po ukończeniu szkoły średniej, studiował nauki polityczne na Claremont Men’s College w Kalifornii, a następnie aktorstwo na Marin College i Juilliard School w Nowym Jorku.
Karierę rozpoczynał jako komik estradowy. W swojej karierze był trzykrotnie nominowany do Oscara, za rolę spikera radiowego w Good Morning, Vietnam (1987), nauczyciela w Stowarzyszeniu Umarłych Poetów (1989) i lekarza neurologa w Przebudzeniu (1990). Rola psychoanalityka w dramacie Gusa van Santa Buntownik z wyboru (1997) przyniosła mu Oscara w kategorii najlepsza rola drugoplanowa.

Najbardziej znany był jednak ze swoich ról komediowych, m.in. w filmach Klatka dla ptaków (1996) czy Pani Doubtfire (1993).

Zmarł 11 sierpnia 2014 r. Według policyjnych raportów prawdopodobną przyczyną jego śmierci było samobójstwo. Jego rzecznik prasowy potwierdził, że aktor od lat zmagał się z głęboką depresją.

Robin Williams
1951-2014 r.

1 komentarz do artykułu “Nie żyje Robin Williams”

  1. Kriz

    Głęboki żal po stracie tak wielkiego człowieka jakim był Robin W.
    Smutek… Zycie jest brutalne jednak.

Dodaj komentarz