• 2014-08-12

Hans Zimmer na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Hans Zimmer weźmie udział w Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej. Wystąpi on w finale polskiej premiery suity z Incepcji oraz będzie obecny na symultanicznym pokazie filmu Gladiator z muzyką na żywo. Hans Zimmer zamyka imponującą listę słynnych muzyków, którzy uświetnią tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.

Hans Zimmer, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Zimmer, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przełomowy soundtrack z Gladiatora, który zmienił na zawsze sposób komponowania muzyki filmowej, ścieżka dźwiękowa, którą pokochały miliony fanów na całym świecie wykonana zostanie na żywo w prawdziwym Koloseum XXI wieku – nowoczesnej Kraków Arenie. Kultowa muzyka do Incepcji zabrzmi natomiast w stalowym wnętrzu Hali Ocynowni – czy można sobie wymarzyć lepszy line up festiwalu? Potężne muzyczne pejzaże Zimmera, monumentalna orkiestra i elektronika, i wreszcie sam Hans Zimmer za fortepianem w wielkim finale. Z pewnością będzie to historyczna edycja. – zapowiada Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Zimmer jest twórcą ścieżek dźwiękowych do ponad 100 filmów. Został uhonorowany Nagrodą Akademii, dwoma Złotymi Globami, trzema nagrodami Grammy, American Music Award oraz nagrodą Tony.

W 2003 roku ASCAP przyznał Zimmerowi prestiżową nagrodę im. Henry’ego Manciniego za całokształt twórczości za jego imponujący i wpływowy dorobek twórczy, a w grudniu 2010 otrzymał własną Gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sławy.

Do najwybitniejszych dzieł Zimmera należą także ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Rain Man, Wożąc panią Daisy, Thelma i Louise, Crimson Tide, Cienka czerwona linia, Gladiator, Mission: Impossible 2, Hannibal, Peal Harbor, Łzy słońca, Trudne słówka, serie: Piraci z Karaibów, Kung Fu Panda i Madagascar, a także Kod Da Vinci, Frost/Nixon, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: Gra cieni oraz Incepcja.

Zaproszenie do Krakowa przyjęli również m.in. Elliot Goldenthal, Patrick Doyle, Dario Marianelli, Johan Söderqvist, Gustavo Santaolalla i Garry Schyman.

7. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
25–28 września 2014 r.

Dodaj komentarz