Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego | Wystawa

22 sierpnia Fabryka Sztuk w Tczewie zaprasza na wernisaż wystawy Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego otwierającej drzwi do poznania historii powstania 10 wybranych płyt z bogatego dorobku artysty.

„Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbliża się 57. rocznica urodzin wybitnego artysty, Grzegorza Ciechowskiego. Genialnego i odważnego w swojej artystycznej działalności muzyka, kompozytora i instrumentalisty, poety i autora tekstów.

Z tej okazji Fabryka Sztuk po raz kolejny złoży hołd temu wielkiemu twórcy. Od frontmana legendarnej Republiki, poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych, po wybitnego producenta.

Wystawa będzie przedstawiona w formie kolaży tekstu, zdjęć i grafiki o indywidualnie dobranym, pod każdą z omawianych płyt, abstrakcyjnym podkładzie graficznym, nawiązującym do charakteru danego longplaya. Główną atrakcją wystawy są odpowiednio dobrane zdjęcia, w znakomitej większości unikatowe i niepublikowane, które pozyskaliśmy dzięki życzliwości rodziny, fanów, znajomych i przyjaciół Grzegorza Ciechowskiego, profesjonalnych fotografów oraz instytucji kulturalnych. (…)

Dariusz Wałaszewski z Fabryki Sztuk, komisarz ekspozycji

Ważnym punktem wystawy jest też upamiętnienie artystów, którzy uczestniczyli w powstawaniu danej płyty. Niektórzy z nich spisali swoje refleksje i wspomnienia, specjalnie na potrzeby wystawy. Inną niespodzianką będzie możliwość interakcji widza z wystawą za pośrednictwem smartfonów, w których będzie można wyświetlić w celach poznawczych oficjalne teledyski, reprezentujące dorobek artystyczny Grzegorza Ciechowskiego.

Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego
Od 22 sierpnia do 30 września 2014 roku
Teren Węzła Transportowego
Tczew

Dodaj komentarz