• 2014-08-09

Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna łączą siły

Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny wystąpi z wyjątkowymi artystami. Tym razem współpracować będą z grupą Vołosi – jednym z najlepszych polskich zespołów muzyki folk. Ich najbardziej znane utwory w nowych, orkiestrowych aranżacjach będzie można usłyszeć 6 września w Centrum Sztuki Galeria EL.

Zespół Vołosi, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Vołosi, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vołosi to zespół w niepowtarzalny sposób łączący muzykę ludową z muzyką klasyczną i współczesną. Podczas koncertów bawią się muzyką i zarażają publiczność pozytywną energią. W grę wkładają całe serce i pokazują słowiańskiego ducha.

W ich utworach można usłyszeć góralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, a także inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i tworzenia nowych, zaskakujących form muzycznych. Motywy ludowe w utworach przeplatają się z klasycznym brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli, tworząc spójną, energetyczną całość. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Marka Mosia ich kompozycje zabrzmią jeszcze silniej i bardziej efektownie.

Vołosi zdobyli wszystkie możliwe nagrody na XIII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja, gdzie zachwycili jurorów, dziennikarzy, publiczność i internautów. Rok później wygrali w Bratysławie konkurs na najlepszy utwór folkowy w Europie.

Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna – koncert
6 września 2014 r., godz. 19.00
Centrum Sztuki Galeria EL, ul. Kuśnierska 6
Elbląg

Dodaj komentarz