• 2014-08-09

Ekranizacja komiksu Sin City. Damulka warta grzechu

Polska premiera ekranizacji komiksu Sin City. Damulka warta grzechu nastąpi 5 września. W rolach głównych Josh Brolin, Bruce Willis, Eva Green i Jessica Alba.

„Sin City. Damulka warta grzechu”, reż. Robert Rodriguez (źródło: materiały prasowe)

„Sin City. Damulka warta grzechu”, reż. Robert Rodriguez (źródło: materiały prasowe)

Reżyser Robert Rodriguez (Desperado, Od zmierzchu do świtu) zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami Miasta Grzechu.

Dwight (Josh Brolin, Prawdziwe męstwo) jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green, dziewczyna Bonda z Casino Royale) – dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką – Marvem (Mickey Rourke, nominowany do Oscara za rolę w Zapaśniku).

 

Nad projektem Damulki wartej grzechu czuwał, również jako współreżyser, ojciec komiksowego pierwowzoru Frank Miller, twórca powieści graficznej 300, zekranizowanej w 2006 roku przez Zacka Snydera.

Sin City. Damulka warta grzechu
Premiera: 5 września 2014 roku
Reżyseria: Robert Rodriguez
Scenariusz: William Monahan
Dystrybutor: Kino Świat International

Dodaj komentarz