• 2014-08-09

Przestrzeń i Forma Festiwal już pod koniec sierpnia

Od 29 sierpnia do 1 września w Kłodzku odbywać się będzie Przestrzeń i Forma Festiwal. Na kłodzkich skwerach i placach zaprezentują się teatry uliczne z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Plakat Przestrzeń i Forma Festiwal, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Przestrzeń i Forma Festiwal, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przestrzeń i Forma Festiwal to spotkania teatrów plenerowych różnych form: plastycznych, lalkowych, oraz happeningów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Miejsca ich prezentacji zostały dobrane tak, aby przestrzeń miasta łączyła się z formą przedstawienia teatralnego.

Program festiwalu został skonstruowany w sposób pozwalający każdemu widzowi znaleźć coś dla siebie. Będą to widowiska dla całych rodzin, zabawne i efektowne, choć jednocześnie piękne i poetyckie. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy fotografii o tematyce teatralnej oraz występy niezrzeszonych, ulicznych artystów.

Będzie można zobaczyć m.in. happening Łączmy się Bogdana Wieczorka, spektakl Hamlet albo znalezienie czaszki bratysławskiego Túlavé Divadlo, przedstawienie dla dzieci Kurnik autorstwa tejże grupy czy Koło fortuny gości z Győr (Węgry).

Przestrzeń i Forma Festiwal
29 sierpnia – 1 września 2014 r.
organizator: Kłodzko 2016
Kłodzko

Dodaj komentarz