• 2014-08-09

Małe stłuczki na Festialu Filmowym w Gdyni

Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbędzie się pokaz filmu Małe stłuczki w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Obraz zostanie zaprezentowany w kategorii Inne spojrzenie.

Plakat filmu „Małe Stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Plakat filmu „Małe Stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Małe stłuczki to historia dwóch przyjaciółek, które zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Cześć sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu.

Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra. To film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków.

To trzeci wspólny projekt Ireneusza Grzyba oraz Aleksandry Gowin – wcześniej zrealizowali wspólnie Stwora oraz Druciki. Film był prezentowany na licznych festiwalach filmowych, międzynarodowa premiera odbyła się podczas International Film Festival Rotterdam.

Na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie Małe stłuczki  otrzymały aż trzy laury: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Jantara za zdjęcia Ity Zbroniec-Zajt. Natomiast Jury festiwalu FEST w Espinho w Portugalii uhonorowało film wyróżnieniem specjalnym.

Małe stłuczki
Festiwal Filmowy w Gdyni
kategoria: inne spojrzenie
Wydawca: Alter Ego Pictures

Dodaj komentarz