• 2014-08-08

Powstanie film o discopolo

6 sierpnia padł pierwszy klaps na planie filmu Discopolo w reżyserii Macieja Bochniaka – fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia.

Kadr z filmu „Discopolo”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kadr z filmu „Discopolo”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Discopolo to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Dawid Ogrodnik (Chce się żyć, Jestem bogiem) i Piotr Głowacki (Dziewczyna z szafy) wcielą się w role młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie, zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig (Sponsoring) wystąpi w roli eterycznej gwiazdy discopolo. Partnerować im będą między innymi Tomasz Kot, Jacek Koman, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Drugoplanowe role zagrają także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu Classic oraz Radosław Liszewski, lider grupy Weekend.

Kadr z filmu „Discopolo”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kadr z filmu „Discopolo”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Film wyreżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu Miliard szczęśliwych ludzi, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do Discopolo Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, także debiutującym w roli scenarzysty.

Discopolo to w założeniu kino międzygatunkowe, łączące elementy komedii, romansu, thrillera, filmu drogi. To także skonstruowana z lekkością, dużą dozą ironii i ciepła historia grupy młodych ludzi, którzy podążają za swoimi marzeniami o lepszym życiu, za swoją pasją, za miłością. Historię tę można więc odczytywać na wiele sposobów i na wielu poziomach – socjologicznym, historycznym, czysto fabularnym czy muzyczno-rozrywkowym. Dużym atutem będzie z pewnością niezwykle oryginalna warstwa wizualna filmu. To film zarówno dla miłośników subkultury discopolo, jak i tych, którzy tej kultury nie kupują. Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90., którzy w polskim kinie szukają świeżości czy też po prostu wciągającej fabuły i dobrej rozrywki z drugim dnem – podkreśla reżyser.

Discopolo
Premiera: 2015 r.
Reżyseria: Maciej Bochniak
Scenariusz: Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz

Dodaj komentarz