• 2014-08-08

Salsa symfonicznie | Jose Torres & Havana Dreams z Filharmonią

10 września w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się koncert muzyki kubańskiej, w aranżacji na polsko-kubański zespół i orkiestrę symfoniczną, w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

„Salsa symfonicznie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Salsa symfonicznie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jose Torres, zwany ambasadorem kubańskiej muzyki, znany jest polskiej publiczności już od ponad 20 lat, prezentując muzykę na najwyższym poziomie. Słynie ze swojej spontaniczności, świetnego kontaktu z publicznością, pozytywnej energii i poczucia humoru. 5 lat temu założył zespół Havana Dreams.

W twórczości muzyków słyszymy dźwięki starej Hawany, czujemy zapach dymu cygar i kawy unoszący się w upale hawańskiego poranka, kiedy leniwie naród budzi się do życia. Utwory tradycyjne przenoszą publiczność do zakątków wyspy, gdzie słońce nie zostawia wątpliwości, iż tam gdzie jest muzyka znikają troski, tam gdzie jest taniec, zapomina się o problemach codziennego dnia.

Jose Torres & Havana Dreams zaprezentują zróżnicowany program artystyczny  zawierający wiele emocji od radości i dynamiki do ballad z nostalgią, oddający klimat ulic Havany. Utwory zostaną wykonywane na tradycyjnych kubańskich instrumentach, takich jak gitara TRES, timbalesy i instrumenty perkusyjne.

Salsa symfonicznie
Jose Torres & Havana Dreams,
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
10 września 2014 roku
Opera Leśna
Sopot

Dodaj komentarz