• 2014-08-08

Forum Musicum | Musica pro tabula – muzyka i rozkosze stołu

Od 14 do 28 sierpnia Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zaprasza na festiwal Forum Musicum Musica pro tabula – muzyka i rozkosze stołu. 

Ars Cantus, Forum Musicum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Cantus, Forum Musicum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najważniejszą ideą festiwalu Forum Musicum jest przełamywanie stereotypowych poglądów o muzyce dawnej i tworzenie programu mogącego zainteresować szerszą publiczność. Tegoroczny program festiwalu Musica pro tabula zorientowany jest wokół tematyki muzyki rozrywkowej dawnych czasów związanej z przyjemnościami stołu.

Jak wiele innych gatunków muzycznych związanych z wydarzeniami społecznymi takimi, jak uroczystości ślubne, miejskie etc., muzyka towarzysząca biesiadowaniu uległa w czasach współczesnych trywializacji. Jednak dawne czasy, w których przywiązywano do tych sytuacji wielką wagę, przewidywały na te okazje twórczość najwyższej artystycznej próby.

Taką właśnie muzykę zawierają programy koncertów tegorocznego festiwalu Forum Musicum, których tytuły przywołują pozornie błahe i zwyczajne sytuacje z życia arystokracji i mieszczaństwa dawnych wieków. Staną się one pretekstami dla wydarzeń festiwalowych, które w różnym stopniu będą próbą przełamania stereotypu dotyczącego tradycyjnej sytuacji współczesnego koncertu z całą jej zwyczajową otoczką.

Forum Musicum Musica pro tabula – muzyka i rozkosze stołu
Od 14 do 28 sierpnia 2014 roku
Narodowe Forum Muzyki
Wrocław

Dodaj komentarz