Festiwal Lampionów w Łazienkach Królewskich

9 i 10 sierpnia w Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się trzeci już Festiwal Lampionów. Wszyscy goście będą mieli okazję zapoznać się z techniką laki azjatyckiej i ceremonią parzenia herbaty. Odbędą się również zajęcia qigongu oraz warsztaty dla dzieci Wyspa Bajek.

Ogród Chiński w Łazienkach Królewskich w Warszawie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogród Chiński w Łazienkach Królewskich w Warszawie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

9 i 10 sierpnia o godzinie 10.00 odbędą się kolejne warsztaty qigongu. Najbliższe dwa treningi – Zhan Zhuang (Stojąc jak drzewo) – będą oparte o system ćwiczeń, w którym praktycznie nie ma ruchu zewnętrznego. Zajęcia prowadzi wieloletni adept qigongu, Jan Gliński.

Wszystkich amatorów aromatycznej herbaty zapraszamy w sobotę o godzinie 16.00 na ceremonię parzenia herbaty. Pokaz odbędzie się w Herbaciarni, a tłem muzycznym wydarzenia będzie tradycyjna muzyka chińska.

W niedzielę o godzinie 11.00 w Pałacu na Wyspie odbędą się warsztaty rodzinne Wyspa Bajek. Podczas zajęć przeniesiemy się do magicznej krainy zapachów, która zainspiruje dzieci do stworzenia wspólnie z rodzicami małych dzieł sztuki. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 3–5 lat.

10 sierpnia o godzinie 12.00 w Starej Kordegardzie odbędą się warsztaty laki azjatyckiej. Podczas najbliższego spotkania będzie można poznać techniki laki orientalnej i zobaczyć czym laka europejska różni się od chińskiej. Korzystając z metod pradawnych chińskich mistrzów stworzymy unikalne wzory na drewnianych pałeczkach.

W niedzielę o godzinie 16.30 odbędzie się kolejny spacer po Ogrodzie Chińskim z przewodnikiem. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się czym była moda na chinoiserie, której zwolennikiem był król Stanisław August oraz zobaczyć formy tradycyjnej architektury Wschodniej Azji.

Drugi weekend 3. Festiwalu Lampionów
9 i 10 sierpnia 2014 r. od godz. 10.00
Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1
Warszawa

Dodaj komentarz