• 2014-08-08

Christian Fennesz w Pardon To Tu

19 i 20 sierpnia o godzinie 20.30 w klubie Pardon To Tu w Warszawie odbędą się koncerty austriackiego muzyka, kompozytora i improwizatora, Christiana Fennesza.

Christian Fennesz, fot. Kevin Westenberg (źródło: materiały prasowe organizatora)

Christian Fennesz, fot. Kevin Westenberg (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ciągle zaskakuje, idzie swoją drogą  słychać to choćby przy współpracy z Ryuichi Sakamoto, Sparklehorse i Jim O’Rourke. Mówi się ze w jego muzyce można odnaleźć inspiracje z takich muzycznych kolaboracji jak pomiędzy Robertem Fripp’em i Brianem Eno, a jednak jest swoim własnym mistrzem, czego jego najnowsza płyta Bécs jest na to ostatecznym dowodem.

Christian Fennesz  austriacki muzyk, kompozytor i improwizator. Pochodzi z Wiednia, gdzie studiował etnologię i muzykologię. Karierę muzyczną rozpoczął jako gitarzysta w grupie Blank. W 1988 wraz z Haraldem Adrianem (bas, saksofon) i Siegfriedem Schmidem (perkusja) założył eksperymentalny Maische, w którym był także wokalistą.

Był to jeden z ciekawszych zespołów wiedeńskiego undergroundu późnych lat 80-tych. Muzycy inspirowali się głównie brzmieniem Sonic Youth i My Bloody Valentine, stosując niezbyt jeszcze wówczas popularną wśród odbiorców rocka swobodną improwizację i granie instrumentalne.

Koncert Christiana Fennesza
19 i 20 sierpnia 2014 roku, godz. 20.30
Klub Pardon To Tu
Warszawa

Dodaj komentarz