Wystawa LAB ORO w Orońsku

Od kilku lat w sierpniu w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywają się spotkania ceramików w ramach Międzynarodowych Plenerów LAB ORO. Prace, które powstały podczas nich w latach 2012 i 2013, będą pokazywane w galerii Oranżeria od 9 sierpnia do 21 września.

„Four Birds”, fot. Jan Gaworski (źródło: materiały prasowe)

„Four Birds”, fot. Jan Gaworski (źródło: materiały prasowe)

W V Międzynarodowym Plenerze Ceramicznym LAB ORO w 2012 roku wzięło udział sześciu artystów: z Polski Bogusław Dobrowolski i Władysław Garnik, z Gruzji Gigisha Pachkoria, z Niemiec Zbigniew Guła, ze Słowacji Eva Srnikova i z USA Barbara Kobylińska. Uczestnicy reprezentowali trzy pokolenia twórców. Najstarszy z nich, Władysław Garnik, ukończył studia artystyczne w 1962 roku, a najmłodsza uczestniczka, Eva Srnikova, w roku 2007.

Uczestnikami VI Pleneru LAB ORO byli: Kamila Szczęsna, która na stałe mieszka w USA, Irena Marko i Hanna Drul z Ukrainy, Mirosław Kulla, Danuta Sołowiej i Bogusław Dobrowolski z Polski.

Orońskie spotkania to przede wszystkim indywidualna praca i możliwość realizacji autorskich projektów. Uczestnicy wymieniają doświadczenia, eksperymentują z innowacyjnymi technologiami, udoskonalają warsztat. Spotkania w Orońsku propagują i upowszechniają wyjątkowe walory ceramiki jako dziedziny sztuki pokrewnej rzeźbie.

Kuratorem wystawy jest Bogusław Dobrowolski.

V i VI Międzynarodowy Plener Ceramiczny LAB ORO – wystawa prac
Otwarcie: 9 sierpnia 2014 roku, godz. 14.00
Od 9 sierpnia do 21 września 2014 roku
Galeria Oranżeria w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Dodaj komentarz