Witkacy pod Strzechy

Do 1 września można zgłaszać swoje prace na 17. Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Witkiewicza Witkacy pod Strzechy odbywający się w Słupsku.

Logo 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Dzieł Stanisława Witkiewicza „Witkacy pod Strzechy”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Dzieł Stanisława Witkiewicza „Witkacy pod Strzechy”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dewizą konkursu są słowa Witkacego: Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczery i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał.

Malarstwo, dramaty, listy, poezja i wszystkie inne źródła autorstwa Witkacego, mogą posłużyć inspiracji do stworzenia widowisk w następujących formach: recytacja, monodram, wywiedzione ze słowa, teksty śpiewane, instalacje plastyczne, fotografia oraz inne działania artystyczne.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową, która znajduje się na stronie organizatora.

Witkacy pod strzechy to jedyny w Polsce konkurs inspirujący do interpretacji złożonej twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczczenie rocznicy śmierci artysty jest pretekstem do rozwijania kreatywności i zainteresowań uczestników ruchu teatralnego, fotografów, malarzy, tancerzy oraz wielu innych.

Konkurs nie objęty żadnym schematem, daje możliwość zaprezentowania własnej twórczości w różnorodnej formie. Celem konkursu jest nagrodzenie najciekawszych poszukiwań w głąb twórczości myśliciela, malarza, dramaturga, pisarza oraz fotografa – Witkacego

17. Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Witkiewicza Witkacy pod Strzechy
Zgłaszanie prac: do 1 września 2014 r.
Prezentacja prac i ogłoszenie wyników: 18–20 września 2014 r

Dodaj komentarz