• 2014-08-06

Digit All Love prezentują okładkę nowej płyty

18 sierpnia ukaże się nowy album formacji Digit All Love zatytułowany Augusta. Zespół właśnie ujawnił okładkę płyty. Dobiegają również końca prace nad teledyskiem promującym album – video będzie miało premierę w przyszłym tygodniu.

Cover nowego albumu „Augusta”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cover nowego albumu „Augusta”, (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zespół Digit All Love powraca z nową wokalistką, Joanną Piwowar – Antosiewicz, po czterech latach od wydania ostatniego albumu. Autorami wszystkich kompozycji są Maciej Zakrzewski i Joanna Piwowar-Antosiewicz, która napisała również teksty piosenek.

Myślę, że nie będzie to płyta do bujania ani do tulenia. Ale pomimo oczywistej pomroczności jest w niej bardzo dużo siły – mówi Joanna Piwowar-Antosiewicz.

Digit All Love łączy elektroniczne brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową. Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu, balansuje pomiędzy mrocznymi i melancholijnymi dźwiękami, równoważonymi przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec.

Od dziewięciu lat konsekwentnie kreują własny eklektyczny styl. Na czele zespołu nieustannie stoi Maciej Zakrzewski, który odpowiada za kompozycje. Drugim filarem jest wokalistka – Joanna Piwowar-Antosiewicz, która dołączyła do zespołu po odejściu Natalii Grosiak (Mikromusic).

Ze względu na tą zmianę, trzeci album otworzy nowy rozdział w działalności Digit All Love. W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się dwie płyty: Digit All Love i V.

Premiera płyty Digit All Love, Augusta
18 sierpnia 2014 r.
Nakład: Mystic Production

Dodaj komentarz