• 2014-08-06

Anna Szuflicka: wystawa NaSączony design

8 sierpnia o godz. 18.00 w Galerii <em>Sokół</em>. w Nowym Sączu na wystawie NaSączony design, sądecka projektantka Anna Szuflicka zaprezentuje swoje prace.

Anna Szuflicka, lampa „betonówa”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Szuflicka, lampa „betonówa”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prosto i funkcjonalnie. Bez nachalności i epatowania wzorem. Takie są właśnie projekty Anny Szuflickiej. Powstają z fascynacji analizą materiału, funkcją danego przedmiotu oraz jego formy. Są zrealizowane z prostych i zwyczajnych materiałów, które otaczają każdego z nas, jak beton, metal, drewno.

Działają na zmysły i przyciągają, wprowadzają widza w swoistą łamigłówkę matematyczną. Prezentowane na pierwszej w Nowym Sączu wystawie projektantki przedmioty: lampy, zegarki, siedzisko-materac są właśnie odzwierciedleniem idei minimalizmu formy i maksymalizacji użyteczności. To zaproszenie do rozwiązania swoistego rodzaju zagadki i pomysłu na kreowanie swojego otoczenia i przestrzeni.

Na wystawie będzie można zobaczyć nietypowe projekty i ich realizacje m.in.: lampę betonówę – prosta w formie i sposobie wykończenia lampa dla fanów minimalizmu, wyróżniona w plebiscycie musthave Łódź Design Festival oraz siedzisko-materac tzw. zwitek, obiekt zaprojektowany z myślą o lekkim i wielofunkcyjnym meblu.

Wystawa prac Anny Szuflickiej NaSączony design
8–31 sierpnia 2014 r.
Galeria Sokół, ul. Długosza 3
Nowy Sącz

Dodaj komentarz