• 2014-08-06

Adam Bałdych na Reykjavik Jazz Festival

20 sierpnia w ramach Reykjavik Jazz Festival wystąpi muzyk jazzowy młodego pokolenia, polski kompozytor i wirtuoz skrzypiec Adam Bałdych, łączący nowojorski jazz ze słowiańskim sentymentalizmem.

Adam Bałdych, fot. Bartosz Maz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Bałdych, fot. Bartosz Maz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwudziestoośmioletni Adam Bałdych przez krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej. To drugi Polak po Michale Urbaniaku, który podbił serca krytyków i międzynarodowej publiczności.

Od kiedy w wieku 16 lat został okrzyknięty cudownym dzieckiem, koncertuje i nagrywa z wybitnymi światowymi gwiazdami m.in. z Jimem Beardem, Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Didierem Lockwoodem, Pierrem Blanchardem, Jerrym Goodmanem, Krzesimirem Dębskim czy Christianem Howesem. Jest laureatem najważniejszych nagród jazzowych w Polsce i Europie.

To dla nas ogromna radość, że Reyjkjavik Jazz Festiwal będzie gościł Adama Bałdycha i jego Imaginary Quartet w Islandii. Polska scena muzyczna przez dziesiątki lat była źródłem inspiracji, a Adam jest wspaniałym przykładem nowego międzynarodowego pokolenia muzyków jazzowych. W muzyce prawnie nie ma już granic, a z pewnością my już ich nie słyszymy.

Petur Gretarsson, wieloletni dyrektor Reykjavik Jazz Festival

W trakcie trwania festiwalu od 14 do 20 sierpnia w Harpie prezentowana będzie wystawa fotografii Sławka Przerwy Pasja w jazzie prezentująca polską scenę jazzową.

  • Koncert: Adam Bałdych Imaginary Quartet
    20 sierpnia 2014 roku, godz. 19.30 / Harpa  Eldborg
  • Pasja w jazzie wystawa fotografii Sławka Przerwy
    Otwarcie: 14 sierpnia 2014 roku, czwartek, godz. 19.00 / Harpa
    Wystawa czynna: 14-20 sierpnia 2014 roku

Reykjavik Jazz Festival
Od 14 do 20 sierpnia 2014 roku
Harpa – Islandia

Dodaj komentarz