• 2014-08-05

Muzyka Miasta | projekt audio-poznawczy

10 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się projekt Muzyka Miasta. Ma on na celu zmierzenie się z rolą muzyki w przestrzeni publicznej. Zagrają: Bvrzynski, Czarny Latawiec, Mäteusz Kazüla, Paweł Trzciński (Distorted Animals), Wayout, Nic Znanego, Ban.

Widok z lotu ptaka na teren osiedla WuWa we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widok z lotu ptaka na teren osiedla WuWa we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym jest muzyka w kontekście przestrzeni publicznej? Muzyka jest tłem, zagłuszeniem, wyciszeniem czy wreszcie rozluźnieniem. W mieście muzyka otacza nas z każdej strony, muzyka jest w klubie, sklepie, w samochodach stojących w korku, muzyka jest w pozornie chaotycznym rytmie ulicy. Muzyka pozornie tworzy chaos, niezliczona ilość́ źródeł rezonuje czy raczej nakłada się̨. A może właśnie muzyka to brzmienie miasta?

Poddając wątpliwości zastany porządek chcemy się̨ dowiedzieć́ czy wychodząc poza schemat muzyką można zmieniać́ miasto – wyjaśniają kuratorzy projektu, Jędrek Jendrośka i Karolina Zajączkowska – Zmieniać nie w sensie fizycznym, a bardziej w sposobie rozumienia czym jest ten układ. Pytań zatem jest bardzo wiele. Gdzie muzyki można słuchać́, gdzie można ją odtwarzać́, gdzie można ją tworzyć́, produkować́? Kto może to robić́ i w jakim sensie mamy na to wpływ, czy wpływając muzyką na miasto, wpływamy również̇ na sposób, w jaki je postrzegamy.Liczymy że obcowanie z muzyką w sposób niestandardowy poszerzy perspektywę̨, z jakiej patrzymy na miasto – dopowiada Karolina Zajączkowska.

Projekt Muzyka Miasta organizowany jest w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH.

Muzyka Miasta
10 sierpnia 2014 r. godz. 14.00-21.00
Teren osiedla WuWa, ul. Wróblewskiego 18
Wrocław

Dodaj komentarz