• 2014-08-05

Statek Szaleńców – premiera spektaklu Kolady

29 sierpnia na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera spektaklu Statek Szaleńców autorskiego spektaklu Nikołaja Kolady.

Nikołaj Kolada, fot. Dominik Werner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nikołaj Kolada, fot. Dominik Werner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka jednego z najważniejszych europejskich dramatopisarzy, której charakter sam autor określa, mianem tragikomedii. Statek Szaleńców, niczym współczesną arkę Noego, opanowali mieszkańcy starej, zapomnianej przez Boga i ludzi kamienicy, którą kolejna powódź odcina od świata.

Między siódemką bohaterów poddanych ponownie ekstremalnej próbie odżywają stare waśnie o rzeczy wielkie i drobne, dzielą ich i łączą podejrzenia i teorie spiskowe, wspólne fronty i sojusze zmieniają się z minuty na minutę.

Kolada, pełen miłości i wyrozumiałości wobec swoich bohaterów, dzieląc pewnie marzenie jednego z nich: Życie jest brudne, a chciałby człowiek, żeby było tak… pięknie żeby było pokazuje, jak mimo wzniosłych marzeń i szlachetnych intencji potrafimy być niemądrzy i okrutni.

Nasz spektakl będzie opowiadał o rzeczach prostych i zrozumiałych: tak często ludzi dzielą głupstwa, uprzedzenia, brak woli i brak umiejętności rozmowy i życia w zgodzie, z miłością do naszego krótkiego i pięknego życia.

Nikołaj Kolada

Statek Szaleńców
29 sierpnia 2014 roku
Teatr Wybrzeże
Gdańsk

Dodaj komentarz