• 2014-08-04

Czeskie filmy na Transatlantyk Festival

Od 9 do 14 sierpnia na Transatlantyk Festival w Poznaniu zostanie wyświetlonych siedem czeskich filmów. Projekcje odbywać się będą codziennie w kinie Raj.

Transatlantyk Festival, Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transatlantyk Festival, Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ, w najmniejszym kinie w mieście: Raj odbędzie się przegląd czeskich filmów. Od 9 do 14 sierpnia wyświetlonych zostanie siedem czeskich filmów: Anatomia gagu, Kelner, płacić!, Wsi moja sielska anielska, Żart, Adela jeszcze nie jadła kolacji, Sklep na głównej ulicy, Święto przebiśniegu. Projekcje startują codziennie o 20.00. Wybrane filmy pokazywane będą w Poznaniu po raz pierwszy.

Kino Raj jest na Śródce. A Śródka na końcu świata, jak mawiają Monika i Jan, którzy w dawnej piekarni i cukierni, obok kawiarni La Ruina, stworzyli na początku tego roku najmniejsze kino w Poznaniu. Dwadzieścia sześć w porywach do 30 miejsc siedzących wypełnia historyczne pomieszczenie piekarni. Na przeciwległych ścianach spoglądają na siebie kinowy ekran i ponad 100-letni piec chlebowy. Nie bez przyczyny Transatlantyk zawita w to właśnie miejsce. W Raju odbędzie się w tym roku pokaz kina czeskiego – charakterystycznego, oryginalnego, pełnego nieoczekiwanych pomysłów.

Program pokazów czeskiego kina:
09.08 – Anatomia gagu + Kelner, płacić!
10.08 – Wsi moja sielska anielska
11.08 – Żart
12.08 – Adela jeszcze nie jadła kolacji
13.08 – Sklep na głównej ulicy
14.08 – Święto przebiśniegu

Transatlantyk Festival
od 9 sierpnia do 14 sierpnia 2014 roku
Poznań

Dodaj komentarz