• 2014-08-02

Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe w Kinie Praha

Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe to cykl weekendowych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Przez cały sierpień zaprasza Kino Praha w Warszawie.

„Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przed projekcjami bajek dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych i artystycznych. Podczas zajęć mali podopieczni będą mogli poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie wydarzeń znajdą się warsztaty: muzyczne, plastyczno-ekologiczne, warsztaty archeologiczne, warsztaty ze sztuką tańca, warsztaty plastyczno-filmowe i poranki teatralne. W ramach specjalnych seansów filmowych, Kino Praha pokaże niezapomniane bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielsko-Białej. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postacie z dobranocek: Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych.

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

  • Warsztaty muzyczne – na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale nie tylko. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będą ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu.
  • Warsztaty plastyczno-ekologiczne – zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło.
  • Warsztaty archeologiczne – na warsztatach archeologicznych dzieci za pomocą zabawy poznają najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów będą mogły dowiedzieć się, kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię, etc. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się, na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński.
  • Warsztaty ze sztuką tańca – spotkania ze sztuką tańca to cykl zajęć artystycznych dla dzieci, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni i twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Warsztaty ze sztuką tańca będą towarzyszyć transmisjom przedstawień baletowych Bolshoi Ballet Live w Kinie Praha.
  • Warsztaty plastyczno-filmowe – kreacja, edukacja i zabawa. Podczas zajęć odbywać się będą quizy, wykłady, rozmowy. w trakcie zajęć dzieci będą mogły stać się Bolkiem, Lolkiem, Reksiem i kim tylko zechcą.
  • Teatrzyk Raz Dwa Trzyk – prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstaną lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe
Każda sobota i niedziela sierpnia 2014 roku, godz. 10.30
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26
Warszawa

Dodaj komentarz