Jarmark Jagielloński zaprasza na warsztaty ludowe

1 sierpnia wystartowały zapisy na warsztaty odbywające się w ramach Jarmarku Jagiellońskiego. W programie malowanie na szkle, wycinanki, robienie lalek, taniec i wiele, wiele więcej.

Jarmark Jagielloński, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarmark Jagielloński, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarmark Jagielloński, odbywający się w dniach 15-17 sierpnia w Lublinie, przeplata tradycję ze współczesnością, zabawę z edukacją, kusi pięknym rękodziełem i jednoczy ludzi, którzy dzielą się swoją pasją.

Tegoroczna Letnia Szkoła Rzemiosła będzie poświęcona wycinance tradycyjnej. Pierwsze wycinanki pojawiły się w gospodarstwie domowym jako element wystroju wnętrza izby. Wycinane z białego lub kolorowego papieru ozdoby  były częstą ozdobą okien, pełniąc funkcje ozdobnych firanek, luster czy ram obrazów. 

Podczas warsztatów Letniej Szkoły warsztaty wycinanki prowadzone będą przez twórców reprezentujących określony region i rodzaj wycinanki: sieradzką, łowicką, kurpiowską, lubelską i żydowską.

W programie pojawią się również warsztaty ludowych pieśni weselnych, robienia pająków ze słomy, plecionkarstwa oraz szycia czapek.

Jarmark Jagielloński
15-17 sierpnia 2014 r.
Lublin

Dodaj komentarz