• 2014-08-01

Śpiew, muzyka, pasja, przygoda… Singing Europe

8 i 9 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie muzyczne Singing Europe. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagać się będą z monumentalnym dziełem Giuseppe Verdiego – Messa da Requiem.

Singing Europe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Singing Europe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Śpiew towarzyszy nam od najmłodszych lat: zasypiamy, słuchając kołysanek, muzykujemy w przedszkolu i szkole. Uczestnicy Singing Europe, choć na co dzień zajmują się najrozmaitszymi dziedzinami, nie rozstają się z najpiękniejszą ze sztuk – muzyką. W środku upalnego lata Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Astrolabium, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu spotkają się w stolicy Dolnego Śląska, aby doskonalić warsztat śpiewaczy i dzielić się doświadczeniami artystycznymi.

Zespoły pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny opanują wielkie dzieło Giuseppe Verdiego – pełne dramatyzmu Requiem. Młodzi muzycy podzielą się z publicznością swoją muzyczną pasją w trakcie koncertu 9 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Wykonanie Messa da Requiem poprowadzi znany z wielkich kreacji artystycznych Paul McCreesh, partie solowe zaśpiewają Ewa Vesin, Edyta Kulczak, Robert Murray i Jan Martiník, zagra Orkiestra Symfoniczna NFM.

Zanim jednak młodzi śpiewacy staną na wielkiej scenie, pragną pokazać całemu światu, jak wspaniała i pełna radości jest przygoda z muzyką. Aby zachęcić Państwa do śpiewu, bo taki jest cel Singing Europe, zapraszamy serdecznie 8 sierpnia o godz. 20 na wrocławski rynek, gdzie wspólnie ze 130 śpiewakami z Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Torunia wszyscy Państwo stworzą wielki festiwalowy chór. A co zaśpiewamy? To będzie nasza muzyczna niespodzianka.

Singing Europe
8 i 9 sierpnia 2014 roku
Narodowe Forum Muzyki
Wrocław

Dodaj komentarz