Krakowskie książki na telefon – Czytaj KRK!

Aplikacja mobilna Czytaj KRK!, pozwalająca czytać książkowe bestsellery na telefonie, będzie dostępna w Krakowie  już 1 sierpnia.

Czytaj KRK!, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czytaj KRK!, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzięki aplikacji mobilnej Czytaj KRK! czytelnicy będą mogli bezpłatne wypożyczać e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzystać z nich za pośrednictwem własnego telefonu. W mieście, w górach czy na plaży – teraz najciekawsze książki będą zawsze pod ręką. W ramach każdej z trzech tegorocznych edycji akcji do czytelników trafi dziesięć różnych pozycji. Sierpniowa e-półka zapełni się hitami książkowymi takich autorów jak m.in. Ignacy Karpowicz, Stanisław Lem, Binyavanga Wainaina, Dmitry Glukhovsky czy Michelle Corasanti.

To pierwsza taka akcja na świecie – stworzyliśmy aplikację mobilną i udostępniamy czytelnikom książki zupełnie nieodpłatnie. Nie są to lektury szkolne czy książki z domeny publicznej, ale bestsellery i nowości wydawnicze. Z wielką satysfakcją pragnę powiedzieć, że nikt przed nami nie działał na taką skalę
– mówi Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Tegoroczna akcja będzie miała trzy odsłony – w sierpniu, październiku i na przełomie listopada i grudnia. W ramach każdej z nich czytelnicy, po ściągnięciu na swój telefon aplikacji Czytaj KRK!, będą mogli zeskanować kod z plakatu, citylightu czy innego nośnika i wypożyczać w całości dostępne e-booki, wśród których znajdą się przede wszystkim nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju. Darmową aplikację Czytaj KRK! można będzie znaleźć w sklepach App Store i Google Play, a QR kodów należy szukać w Krakowie już od 1 sierpnia.

Akcja ma formułę wypożyczalni książek elektronicznych, a więc jednorazowo czytelnicy mogą pobrać jeden tytuł, który będzie aktywny przez 30 dni. Po przeczytaniu książki można będzie ściągnąć kolejną pamiętając, że nowo ściągnięta pozycja zajmie miejsce tej poprzedniej. Każda z trzech tegorocznych odsłon akcji będzie oznaczała dziesięć kolejnych książkowych nowości.

W ramach sierpniowej edycji przeczytamy następujące książki:

  • Ości – Ignacy Karpowicz
  • Witajcie w Rosji – Dmitry Glukhovsky
  • Jony Ive – Leander Kahney
  • Kiedyś o tym miejscu napiszę – Binyavanga Wainaina
  • Drzewo migdałowe – Michelle Corasanti
  • Kongres futurologiczny– Stanisław Lem
  • Jak tu nie biegać – Beata Sadowska
  • Haiku. Haiku mistrzów – Ryszard Krynicki
  • Zamień chemię na jedzenie – Julita Bator
  • Magiczne drzewo. Czerwone krzesło – Andrzej Maleszka

Czytaj KRK!
aplikacja na telefon
kody QR pojawią się w przestrzeni miejskiej Krakowa 1 sierpnia 2014 roku

Dodaj komentarz