• 2014-08-01

Faza Delta – opowieść o banalności zła

2 sierpnia o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentowana zostanie Faza Delta Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.

„Faza Delta", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Faza Delta", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Historia trójki takich trochę kiboli, trochę dresiarzy, niby zwykłych chłopaków z sąsiedztwa, którzy jakby niechcący i mimochodem przekraczają wszelkie granice – będąc pod wpływem dokonują zbrodni. Niczym bohaterowie mrożkowskiej Zabawy, pewnego sobotniego wieczora, by się po prostu lepiej bawić i poszerzyć zakres doznań, zażywają pozornie niegroźne, przez niektórych postrzegane nawet jako kulturotwórcze, środki zmieniające świadomość i ta coraz weselsza zabawa kończy się drastycznym zabójstwem. Faza Delta to skromna, ale niezwykle poruszająca opowieść o banalności zła.

To najlepsze przedstawienie w reżyserii Adama Orzechowskiego od kilku lat na pewno. Reżyser podał tekst Paczochy właściwie bez zmian, aktorzy przez półtorej godziny wygłaszają swoje partie bez podpórek i ozdobników. Tak duże zaufanie do tekstu, jeśli to nie Szekspir, jest mocno ryzykowne, a jednak całość nie tylko nie nuży, ale trzyma w napięciu i zaciekawieniu.

Piotr Wyszomirski

Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Kormorany (Paweł Czepułkowski, Michał Litwa Litwiniec)
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Faza Delta
2 sierpnia 2014 roku, godz. 21.00
Teatr Wybrzeże, Scena Letnia
Pruszcz Gdański

Dodaj komentarz