Trwają zgłoszenia na 2. Nowohucki Festiwal Sztuki!

W Nowej Hucie pierwszy październikowy weekend upłynie pod znakiem kultury i sztuki. Zapisy na Targi Młodej Sztuki trwają do 31 lipca, a na Scenę Młodych do 31 sierpnia.

Nowohucki Festiwal Sztuki, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowohucki Festiwal Sztuki, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Nowohuckim Centrum Kultury zostaną pokazane dzieła Zdzisława Beksińskiego, na Targach Młodej Sztuki i Designu zaprezentują się artyści i designerzy, a plenerową sceną zawładną najlepiej zapowiadający się muzycy. A to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

4 i 5 października wnętrza NCK zostaną zmienione w ogromną przestrzeń wystawową, udostępnioną osobom tworzącym sztukę użytkową. W trakcie ubiegłorocznej edycji można było podziwiać nie tylko obrazy i grafiki, ale także ręcznie robioną biżuterię, lampy, meble, torby czy koszulki. Wszystko to, a nawet jeszcze więcej, będzie można obejrzeć i, co ważne, także kupić i w tym roku.

Wyjątkowym wydarzeniem podczas Festiwalu będzie otwarcie 3 października w Galerii Centrum wystawy prac Zdzisława Beksińskiego. Obrazy i grafiki ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku oraz filmy dokumentalne o życiu artysty zostaną udostępnione specjalnie na Festiwal. Wernisażowi będzie towarzyszył koncert Inspiracje Mistrza Beksińskiego, a sama wystawa będzie dostępna do 19 października, przy czym jedynie podczas dwóch festiwalowych dni wstęp na nią będzie wolny.

Nowością festiwalową będzie plenerowy koncert Scena Młodych. Przed Nowohuckim Centrum Kultury w ciągu dwóch dni zaprezentują się najzdolniejsze młode zespoły i wykonawcy z Krakowa, Małopolski i nie tylko. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert główny (wykonawca zostanie ogłoszony już wkrótce).

2. Nowohucki Festiwal Sztuki
Zapisy na Targi Młodej Sztuki trwają do 31 lipca 2014 roku
Zapisy na Scenę Młodych trwają do 31 sierpnia 2014 roku
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz