• 2014-07-29

Muzyka w Raju – 9 dni i 27 koncertów

Od 16 do 24 sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie na Ziemi Lubuskiej odbędzie się kolejna edycja festiwalu Muzyka w Raju, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

„Muzyka w Raju" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Muzyka w Raju" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po raz dwunasty pocysterski klasztor w Paradyżu-Gościkowie, w samym środku Ziemi Lubuskiej, stanie się przestrzenią pełną muzyki dawnej. Muzyka w Raju jest największym wydarzeniem muzycznym na Ziemi Lubuskiej, znanym i rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

Festiwal ma wyjątkową formułę opartą na zasadzie kilkunastodniowych rezydencji występujących na nim muzyków. Stwarza to okazję do przygotowywania i przedstawiania publiczności repertuaru często nigdzie indziej nie prezentowanego. To także wyjątkowa okazja do spotkań muzyków, którzy nigdy wcześniej ze sobą nie współpracowali.

Tegoroczny festiwal to dziewięć dni i 27 koncertów, na których dominować będzie muzyka baroku i średniowiecza. W programie festiwalu znajdzie się również miejsce dla muzyki renesansu oraz XVIII i XIX wieku. Jak co roku, dzięki współpracy z Radiem Zachód Zielona Góra oraz Programem 2 Polskiego Radia część koncertów będzie transmitowana w sposób tradycyjny, ale także za pośrednictwem Internetu.

Muzyka w Raju
Od 16 do 24 sierpnia 2014 roku
Gościkowo-Paradyż
Województwo Lubuskie

Dodaj komentarz