• 2014-07-29

Efekt domina już wkrótce w kinach

26 września do polskich kin wchodzi Efekt domina w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, twórców Królika po berlińsku. Jest to czarna tragikomedia znad Morza Czarnego w której obijają się meandry najnowszej historii.

Kadr z filmu „Efekt domina” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kadr z filmu „Efekt domina” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Film jest opowieścią o Rafaelu i Nataszy, którzy zaczynają wspólne życie w państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło. On jest ministrem sportu nieuznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową, jednak ich wspólny początek dosyć szybko okazuje się pełną dramatycznych napięć drogą w nieznane. Życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów i wpływów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą.

Natasza, jako Rosjanka, musi zmierzyć się z niechęcią, zamknięciem i podejrzliwością otoczenia. Rafael przez lata walczył o wolną i suwerenną Abchazję, jednak to marzenie nigdy nie zostało w pełni spełnione. Nadzieją na zmianę są organizowane przez niego mistrzostwa świata w domino. Być może dzięki tej imprezie świat chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego.

Premiera filmu Efekt domina
26 września 2014 r.
Reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski;
Scenariusz: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski;
Zdjęcia: Piotr Rosołowski

Dodaj komentarz