• 2014-07-28

Joe Bonamassa | Studyjny album gitarzysty

22 września ukaże się nowy album Different Shades Of Blue z autorskimi kompozycjami gitarzysty, Joe Bonamassy.

Joe Bonamassa „Different Shades Of Blue” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Joe Bonamassa „Different Shades Of Blue” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Joe Bonamassa, prawdziwy mistrz gitary mający na koncie nominację do Grammy, zapowiada nowy album. Płyta zatytułowana Different Shades Of Blue ukaże się na rynku po wakacjach. Już dzisiaj można obejrzeć klip promujący krążek, który został nakręcony do utworu tytułowego.

Different Shades Of Blue to pierwszy studyjny album gitarzysty od dwóch lat i również pierwszy, zawierający tylko i wyłącznie nowe, autorskie kompozycje artysty. Efektem jest album bardziej eksperymentalny niż wcześniejsze. To bluesowa płyta, która odważnie odkrywa różne dźwięki i inspiracje charakteryzujące ten właśnie gatunek.

Minęło trochę czasu, odkąd byłem zaangażowany w komponowanie całej płyty. Dlatego zdecydowałem się nagrać kompletnie nowy, bluesowy album. Przy tej okazji musiałem wykonać dużo pracy nad samym sobą, żeby móc robić rzeczy lepiej, niż przy ostatnich krążkach. Wiem, że fani tego oczekują. Wiem też, że zawdzięczam fanom bardzo wiele i chcę im w końcu dać cały, premierowy album po tych wszystkich latach.

Joe Bonamassa

Płyta była nagrywana w Studio At The Palms w Las Vegas, a za produkcję odpowiada Kevin Shirley, który od wielu lat pracuje z Bonamassą.

Album Different Shades Of Blue, Joe Bonamassa
W sklepach od 22 września 2014 roku
Dystrybucja: Mystic Production

Dodaj komentarz