• 2014-07-28

Janusz Wróblewski przedstawia: Andrzej Wajda i Wszystko na sprzedaż

29 lipca w Kinie Praha odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Janusz Wróblewski przedstawia. Tym razem gościem dziennikarza będzie Andrzej Wajda.

Janusz Wróblewski przedstawia: spotkanie z Andrzejem Wajdą, Kino Praha, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia: spotkanie z Andrzejem Wajdą, Kino Praha, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl: Janusz Wróblewski przedstawia to spotkania prowadzone przez dziennikarza i publicystę tygodnika Polityka. W ramach cyklu można obejrzeć premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka  to okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii.

Spotkaniu z Andrzejem Wajdą towarzyszyć będzie specjalny pokaz filmu Wszystko na sprzedaż. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Andrzejem Wajdą. W czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser. Ela – żona aktora i dawna miłość reżysera oraz Beata – żona reżysera i dawna miłość aktora starają się go odnaleźć. W trakcie tych poszukiwań dociera do nich wiadomość, że zginął on wyskakując z pędzącego pociągu. Reżyser nie wie, co zrobić z nieskończonym.

Janusz Wróblewski przedstawia: spotkanie z Andrzejem Wajdą
Pokaz specjalny filmu Wszystko na sprzedaż
29 lipca 2014, o godz.19.00
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26
Warszawa

Dodaj komentarz