Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy

Od 19 do 21 września po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy. Impreza planowana na początek nowego roku szkolnego to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” (źródło: materiały prasowe)

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy znajdą się miedzy innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki: ilustratorskie, scrabboking, komiksowe, kreatywnego pisania i związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wśród atrakcji znajdą się również: czytanie na żywo bajek obcojęzycznych, przygotowanych przez wydawnictwo Usborne, oraz tradycyjnych polskich, wybranych przez Instytut Kolberga. Dostępne będą także wystawy i festiwalowa biblioteka.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi polskimi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów. Na Festiwalu pojawi się m.in. Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych – oraz Agnieszka Kręglicka – znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować.

Na Festiwalu znajdzie się również strefa targowa, gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe, m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy
Od 19 do 21 września 2014 roku
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz