ArtPark – strefa artystyczna w plenerze Warszawy

Wydarzenie kulturalne ArtPark – strefa artystyczna to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum Warszawy, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). Siódma już edycja festiwalu będzie odbywała się od  7 do 31 sierpnia.

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały prasowe)

To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy) zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. ArtPark to możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

ArtPark to przestrzeń, gdzie przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpośredni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godzinie 18.00, a w soboty o godzinie 19.00 odbywać się będą koncerty, spektakle, recitale; w czwartki i niedziele o 18.00 wieczorki taneczne do muzyki na żywo; w niedziele o 11.00 spektakle i warsztaty dla dzieci, a od poniedziałku do piątku przez cały ArtPark w godzinach od 11.00 do 13.00 familijne warsztaty z plastyką, zajęcia taneczne, plener malarski, Tai Chi i gry planszowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Dopełnieniem będzie Ołpen Sztaluga – otwarta przestrzeń wystawiennicza dla każdego artysty prezentującego twórczość malarską, fotograficzną, użytkową czy inną – niesceniczną (obowiązują zgłoszenia).

Trzy ostatnie dni ArtParku to Dni Śródmieścia. Już drugi raz wspólnie z Urzędem Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy realizowany jest w formie prezentacji działających na terenie dzielnicy instytucji, organizacji pozarządowych i innych podmiotów aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury, reprezentujących społeczności lokalne oraz działających w sferze społecznej. Od 29 do 31 sierpnia park i scena będą oddane do ich dyspozycji.

ArtPark 2014 – strefa artystyczna
Od 7 do 31 sierpnia 2014 roku
Park im. marsz. Edwarda Rydza-Śmigłego w Wraszawie

Dodaj komentarz