• 2014-07-26

Świadomość, przemiany, rzeczywistość… Dolnośląski ZPAF w Arsenale

Od 8 sierpnia we wrocławskim Muzeum Miejskim Arsenał będzie można oglądać wystawę pt. Wobec Miejsca i Czasu… IV. Świadomość, przemiany, rzeczywistość, w ramach której swoje prace zaprezentuje Okręg Dolnośląski ZPAF.

Fot. Ryszard Kaczmarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Ryszard Kaczmarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea pleneru zainicjowana przez Andrzeja Dudka-Dürera to stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń , konfrontacja filozofii życia i twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod pracy i działania.

Wobec Miejsca i Czasu… IV. Świadomość, przemiany, rzeczywistość to idea przewodnia pleneru. Miejsce i czas, w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator znajdujący się Tu I Teraz w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczający światami. Podtytuł pleneru Świadomość, przemiany, rzeczywistość to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego subiektywnego obrazu rzeczywistości.

Andrzej Dudek-Dürer

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad 60 prac artystów. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adama Soboty, którzy przedstawili wykłady odnoszące się do idei pleneru.

Organizatorzy: Okręg Dolnośląski ZPAF, Muzeum Miejskie Arsenał Wrocław

Uczestnicy wystawy: Czesław Chwiszczuk, Andrzej Dudek-Dürer, Tomasz Fronckiewicz, Ewa Gnus, Barbara Górniak, Waldemar Grzelak, Roman Hlawacz, Ryszard Kaczmarski, Ryszard Kopczyński, Jarosław Majcher, Marek Maruszak, Janusz Musiał, Piotr Maciej Nowak, Jerzy Piątek, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Zdzisław Słomski, Marek Wesołowski, Marzena Wesołowska, Rafał Warzecha, Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, Waldemar Zieliński.

Wobec Miejsca i Czasu… IV. Świadomość, przemiany, rzeczywistość
Wystawę będzie można oglądać od 8 sierpnia 2014 roku
Muzeum Miejskie Arsenał we Wrocławiu

Dodaj komentarz