• 2014-07-26

Warsztaty filmowe dla niewidomych i niesłyszących na Transatlantyk Festival

Jedyne w Polsce warsztaty dla osób z niepełnosprawnością – operatorskie dla niesłyszących i niedosłyszących oraz scenopisarskie dla niewidomych i niedowidzących odbywać się będą od 9 do 13 sierpnia na Transatlantyk Festival w Poznaniu.

Warsztaty dla niewidomych i niesłyszących, Transatlantyk Festival, Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty dla niewidomych i niesłyszących, Transatlantyk Festival, Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsze w Polsce warsztaty scenopisarskie dla osób niewidomych i niedowidzących odbędą się w dniach 12 i 13 sierpnia w poznańskim CK ZAMEK. Dwudniowy warsztat ma na celu zachęcenie do pracy twórczej i samodzielnego pisania form scenariuszowych. Uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną na temat pisania scenariuszy filmowych (oraz krótszych form scenariuszowych), lecz wykonają także praktyczne zadania scenopisarskie i dowiedzą się wszystkiego o dalszych losach scenariusza. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kruk. Warsztaty skierowane są do osób powyżej13 roku życia.  Organizator pokrywa koszty wyżywienia oraz noclegu uczestników wraz z opiekunami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz zapewnia transport z Ośrodka do Poznania w każdym dniu warsztatu.

Z kolei trzydniowy warsztat operatorski dla osób niesłyszących i niedosłyszących odbędzie się od 9 do 11 sierpnia. Zajęcia złożone są z części teoretycznej i praktycznej. Po ogólnym wprowadzeniu na temat powstawania filmu omówione zostaną plany filmowe, kąty widzenia kamery, prowadzenie kamery, zbliżenia, kompozycja kadru, oświetlenie. Ćwiczenie operatorskie będzie polegało na nagraniu i zmontowaniu maksymalnie pięciominutowego materiału wizualnego/audiowizualnego. Trzeciego dnia warsztatu zostanie on zaprezentowany jury wraz z komentarzem twórców w języku migowym. Zajęcia poprowadzi Tomasz Edelman.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 27 lipca 2014 roku na adres warsztaty@transatlantyk.org

Transatlantyk Festival Poznań
od 8 do 14 sierpnia 2014 roku
Poznań


Dodaj komentarz