• 2014-07-26

Sceny miłosne z dramatów Szekspira i Thriller tango

26 lipca Gdański Teatr Szekspirowski inauguruje program Lato z Szekspirem w ramach którego prezentowane będą spektakle w przestrzeni miejskiej oraz w Teatrze w Oknie.

Lato z Szekspirem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lato z Szekspirem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsze spektakle prezentowane są podczas Nocy Sztuki, organizowanej z okazji IV Światowego Zjazdu Gdańszczan.

W ramach Nocy Sztuki zaprezentowane zostaną:

  • Sceny miłosne z dramatów Szekspira – 26 lipca 2014 roku, godz. 22.00, 23.00, 24.00, dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Sceny miłosne z dramatów Szekspira to widowiskowy spektakl teatru ruchu w wykonaniu Eweliny Ciszewskiej, aktorki Teatru Formy oraz Krzysztofa Roszko, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, z video autorstwa Roberta Balińskiego

Z elementami tańca, pantomimy i akrobatyki, przy akompaniamencie elektrycznej wiolonczeli, na której zagra Marcin Krzyżanowski. Miłosnych uniesień doświadczymy dosłownie i w przenośni, ponieważ większość scen odbywać się będzie… w powietrzu.

  • Thriller tango – performance muzyczno-taneczny – 26 lipca 2014 roku, godz. 22.00, Teatr w Oknie

Thriller Tango to zaskakujące, nietypowe połączenie granej na żywo muzyki z nurtu jazzowych wariacji francuskiego musette i argentyńskiego tanga, z towarzyszeniem multimedialnych wizualizacji.

Zmysłowy spektakl, przywodzący na myśl klimat takich miejsc, jak dzielnica wokół placu Pigalle w Paryżu Teatr Moulin Rouge, czy Dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie.

Lato z Szekspirem
26 lipca 2014 roku
Gdański Teatr Szekspirowski
Gdańsk

Dodaj komentarz