• 2014-07-25

Paweł Albiński | Nieodkryte i zapomniane partytury

30 lipca o godzinie 18.00 w Dworku Białoprądnickim odbędzie się recital Muzyczne oblicza Iberii, pianisty młodego pokolenia, Pawła Albińskiego. Koncert jest częścią projektu, którego zamysłem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności nieodkrytych i niegranych dotąd w Polsce kompozycji.

Paweł Albiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Albiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Dworku Białoprądnickim odbędą się tego lata dwa koncerty Pawła Albińskiego (30 lipca, 20 sierpnia). Oba będą unikalnymi wydarzeniami artystycznymi, podczas których odkryjemy na nowo zapomniane kompozycje, odnalezione przez Pawła Albińskiego w niezbadanych zbiorach muzealnych czy bibliotecznych starych klasztorów.

Wiele z nich można usłyszeć po raz pierwszy od momentu ich powstania. Sam pianista i jego niepowtarzalny projekt zostali zauważeni także za granicą. W zeszłym roku Paweł Albiński wystąpił w Filharmonii Lwowskiej podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Kontrasty.

Na recital złożą się dzieła nieżyjących już kompozytorów, pochodzących z państw hiszpańskojęzycznych – Portugalii, Brazylii czy Kuby. W programie znajdą się kompozycje takich autorów jak J. Vianna da Motta, A. Nepomuceno, E. Lecuona czy H.Villa-Lobos, które w Polsce zostaną publicznie wykonane pierwszy raz. Wszystkie utwory cechują się ponadprzeciętną wartością zarówno estetyczną, jak i artystyczną.

Recital Muzyczne oblicza Iberii, Paweł Albiński
30 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków

Dodaj komentarz