• 2014-07-25

Noc jednego muzeum | Odwiedź Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

1 sierpnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się Noc jednego muzeum, która jest wydarzeniem specjalnym w ramach Geyer Music Factory 2014 Herdzin the Best.

„Noc jednego muzeum" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Noc jednego muzeum" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc jednego muzeum to wydarzenie specjalne zorganizowane w ramach Geyer Music Factory 2014 Herdzin the Best i nawiązujące do europejskiej Nocy Muzeów.

Noc jednego muzeum (N1M) wymyślona została dla widza, Gościa muzeum, który pragnie odwiedzić Białą Fabrykę nie tylko w tę jedną noc majową, ale w spokojny sierpniowy wieczór, bez konieczności wybierania pomiędzy innymi muzeami czy instytucjami kultury w naszym mieście.

W przerwie między letnimi koncertami Geyer Music Factory, Centralne Muzeum Włókiennictwa, pragnąc zaprezentować muzeum w niecodzienny sposób, zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystaw w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz uczestniczenia w wykładach, pokazach i prezentacjach. Mottem tego spotkania jest: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o muzeum, a o czym my chcemy Wam opowiedzieć.

Kustosze muzealni opowiedzą o zbiorach, ich historii, o ciekawych ludziach, wielkich karierach, o codziennym życiu włókienniczego miasta, o artystycznej tkaninie – tej zabytkowej i współczesnej, o modzie i maszynach.

Noc jednego muzeum
1 sierpnia 2014 roku, godz.  18.00-22.00
Centralne Muzeum Włókiennictwa
Łódź

Dodaj komentarz