Milena Romanowska na Peryferiach

Od 25 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie będzie można oglądać wystawę prac Mileny Romanowskiej pt. Poza peryferią.

Milena Romanowska, „Przenikanie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Milena Romanowska, „Przenikanie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Milena Romanowska ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 1984-1990. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kudukisa i tkaniny unikatowej w pracowni prof. Aleksandry Mańczak w 1990 roku. W 1993 roku przebywała w Paryżu na stypendium twórczym przyznanym przez Fundację Kultury Niezależnej. W 2009 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 prowadzi pracownię malarstwa na Kierunku Grafika Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się także projektowaniem aranżacji wystawienniczych w przestrzeni publicznej i grafiką projektową.

Na wystawę złożą się prace z najnowszego cyklu artystki pt. Peryferie. To cykl pejzaży miejskich, a właściwie autorskich wizji architektonicznych brył, których dominującą cechą jest brak dosłowności. Autorka skupia się na prostych strukturach budowli, ich obrysach i tkance kostnej – łukach, obręczach, przęsłach, zbrojeniach. Milena Romanowska stara się eksponować właśnie tę stronę architektury – kreując przy tym całkiem odmienne od codziennego doświadczenia postindustrialne przestrzenie miast.

Milena Romanowska, Poza peryferia
Wernisaż: 25 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Miejska Galeria Sztuki, Sala Poplenerowa
Częstochowa

Dodaj komentarz