• 2014-07-25

Etno-projekt 2.0

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna ogłasza rekrutację uczestników projektu Etno-projekt 2.0. Inspiracje etniczne i nowe technologie.

Prezentacja pomysłów podczas wizyty w Muzeum Białoruskiej Akademii Nauk, fot. Joanna Kozera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentacja pomysłów podczas wizyty w Muzeum Białoruskiej Akademii Nauk, fot. Joanna Kozera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Etno-projekt.2.0 to nowa odsłona warsztatów w terenie, będących próbą odpowiedzi na pytanie, czym może być dla nas kultura ludowa. Wraz z uczestnikami organizatorzy będą podróżować przez różne regiony Polski w poszukiwaniu inspiracji. Zajrzą do skansenów i muzealnych magazynów, będą przymierzać ludowe stroje, próbować swoich sił w tradycyjnych technikach rękodzielniczych, dyskutować z antropologami i osobami wdrażającymi nowe technologie w obszarze kultury. Wreszcie – jako zwieńczenie dziesięciodniowych warsztatów – powstaną interaktywne aplikacje, promujące etnograficzną wiedzę, zachęcające do refleksji lub pokazujące poruszany temat z nowej strony. Organizatorzy chcą, żeby udział w programie dawał możliwość wymiany myśli i łączenia kompetencji ludzi z różnych dziedzin.

Warsztaty przeznaczone są dla młodych (po drugim roku studiów, przed 35 rokiem życia) przedstawicieli trzech dyscyplin:

  • etnologia/etnografia/antropologia kulturowa,
  • informatyka/programowanie/techniki komputerowe,
  • projektowanie graficzne.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 15 uczestników – po 5 z każdej dyscypliny.

Warsztaty rozpoczną się w Warszawie, następnie uczestnicy udadzą się na Podlasie, odwiedzą Lublin i okolice, zatrzymają się na chwilę w Zakopanem, a podróż zakończą w Krakowie.

Inspiracje etniczne i nowe technologie
1-10 września 2014 r.
Warszawa, Podlasie, Lublin, Zakopane, Kraków

Finał projektu – 4 października 2014 r.
Warszawa

Dodaj komentarz