Gra zakopiańsko-tatrzańska z okazji inauguracji Szlaku Stylu Zakopiańskiego

26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie Szlaku Stylu Zakopiańskiego, pierwszego stylu narodowego, stworzonego przez Stanisława Witkiewicza.

Szlak Stylu Zakopiańskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szlak Stylu Zakopiańskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2015 roku przypadają dwie, niezwykle istotne rocznice – 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza i 130. rocznica urodzin jego syna Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego. Muzeum Tatrzańskie przygotowuje się do ich obchodów.

Pierwszym krokiem jest Szlak Stylu Zakopiańskiego, który obejmuje czterdzieści zabytków tego pierwszego stylu narodowego, stworzonego przez Stanisława Witkiewicza. 26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie Szlaku. W tym dniu organizatorzy zapraszają na grę zakopiańsko-tatrzańską. Podążając śladami Witkiewicza (spacerkiem lub nieco szybciej) będzie można się zrelaksować, spędzić czas w doskonałym towarzystwie, a także zdobyć sporo wiadomości na temat stylu zakopiańskiego i związanych z nim postaci.

Po oficjalnej inauguracji Szlaku o godz. 10.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (ul. Kościeliska 18), nastąpi start gry, a finał, wraz z poczęstunkiem, odbędzie się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach.

Wszyscy biorący udział w zabawie otrzymają w prezencie koszulkę z logo Szlaku i przewodnik po Szlaku autorstwa dra Zbigniewa Moździerza.

Organizatorzy: Muzeum Tatrzańskie Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Biuro Promocji

Inauguracja Szlaku Stylu Zakopiańskiego
26 lipca 2014 r., godz. 10.00
Start: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
Zakopane

Dodaj komentarz