Emilia Gąsienica-Setlak z Umizgami w Ostrowie Wlkp.

Od 8 sierpnia w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim będzie można oglądać wystawę prac Emilii Gąsienicy-Setlak pt. Umizgi.

Emilia Gąsienica-Setlak, „La fille rose”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Emilia Gąsienica-Setlak, „La fille rose”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Emilia Gąsienica-Setlak (ur. 1986 r. w Zakopanem) – absolwentka zakopiańskiego ZSP im. Antoniego Kenara (2005 r.). Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Bogdana Migi otrzymała w 2011 roku.

Mieszka w podkrakowskim Kryspinowie. Pracuje jako pedagog z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa Siła nieczysta (Wyd. Scriptum, 2005) i Nazwy wodne dorzecza Wisły dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013). Autorka jedenastu wystaw indywidualnych oraz uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Kurator wystawy: Krzysztof Ryfa

Emilia Gąsienica-Setlak, Umizgi
Wernisaż: 8 sierpnia 2014 roku, godz. 17.00
Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia 2014 roku
Stowarzyszenie Niezależna Galeria 33
ul. Wiosny Ludów 17
Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz