• 2014-07-23

Sinfonia Varsovia zaprasza na Letnie Koncerty

Trwa czwarta edycja Letnich Koncertów na Grochowskiej. Jak co roku, Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca sierpnia, na kameralne koncerty do swojej siedziby przy ulicy Grochowskiej w Warszawie.

Letnie Koncerty na Grochowskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnie Koncerty na Grochowskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnie Koncerty na Grochowskiej to cykl koncertów, prezentujących wybitnych artystów młodego pokolenia.

W ramach 4. edycji, odbyło się już 21 koncertów, wystąpiło blisko 50 artystów, wirtuozów takich instrumentów, jak fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, klarnet basowy, saksofon, perkusja, akordeon, gitara i głos ludzki.

Letnie Koncerty na Grochowskiej 10 maja brawurowo zainaugurowały Agata Szymczewska (skrzypce) i Justyna Danczowska (fortepian). Za nami m.in. weekend z waltornią (7-8 czerwca), podczas którego wystąpił, po raz pierwszy w Polsce, Andrew Bain, pierwszy waltornista Los Angeles Philharmonic, a także koncert Katarzyny Budnik-Gałązki (skrzypce/altówka), tegorocznej laureatki Fryderyka, na co dzień lidera altówek Sinfonii Varsovii.

Program dotychczasowych koncertów przedstawił dzieła barokowe, klasyczne, romantyczne, XX-wieczne i współczesne – w tym prawykonania współczesnych polskich kompozytorów (Dowgiałło, Kościów, Gronau).

Letnie Koncerty Na Grochowskiej
Każda sobota i niedziela do końca sierpnia
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Warszawa

Dodaj komentarz