• 2014-07-23

Letni Festiwal Nowego Miasta | Trzy weekendy, dwanaście imprez

Od 26 lipca do 10 sierpnia w Warszawie po raz siódmy odbędzie się Letni Festiwal Nowego Miasta, dedykowany miłośnikom muzyki polskiej, zabytków i historii warszawskiego Nowego Miasta.

VII Letni Festiwal Nowego Miasta, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

VII Letni Festiwal Nowego Miasta, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu trzech weekendów tegorocznego VII LFNM, odbędzie się 12 imprez. Program festiwalu jak zawsze bardzo różnorodny i niezwykle ciekawy. Można więc wybrać się na koncerty plenerowe, koncerty orkiestrowe w nowomiejskich kościołach, spacery z przewodnikiem po Nowym Mieście oraz koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

W pierwszym tygodniu festiwalowym w ogrodzie Fundacji Sto Pociech, wystąpi kwartet saksofonowy Morpheus. Następnie sprzed kościoła św. Jacka będzie można wyruszyć z przewodniczką Karoliną Paczyńską, trasą wiodącą przez pałace Nowego Miasta.

W niedzielę 28 lipca najmłodsi słuchacze spotkają się z Filharmonią Przedszkolaka w ogrodzie Fundacji Sto Pociech.

Tego samego dnia w kościele p.w. św. Jacka wydarzenia pierwszego weekendu festiwalowego zamknie Koncert Warszawski – prezentujący muzykę kompozytorów związanych z Warszawą. Zabrzmią więc utwory: Fryderyka Chopina, Andrzeja Panufnika i Macieja Maleckiego. Wystąpi saksofonista Cezariusz Gadzina i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego.

Kolejne weekendy festiwalowe to w dalszym ciągu muzyka polska i zwiedzanie Nowego Miasta.

VII Letni Festiwal Nowego Miasta
Od 26 lipca do 10 sierpnia 2014 roku
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna
Warszawa

Dodaj komentarz