• 2014-07-22

Letnia Akademia Jazzu w Krakowie

23 i 24 lipca w klubie Lizard King w Krakowie odbywać się będą koncerty finałowe XIX Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu.

Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponad setka młodych ludzi z całej Polski i Europy (Holandia, Szwecja, Brazylia, Portugalia, Ukraina, Niemcy, Rosja, Austria) przybywa do Krakowa, by wziąć udział w zajęciach pod okiem cenionych wykładowców z USA, Austrii i Polski. To prawdziwy fenomen, że tak liczna grupa młodzieży swój wolny czas wakacyjny przeznacza na zgłębianie tajników trudnej sztuki improwizacji

Letnia Akademia Jazzu zdobyła międzynarodowe uznanie, jest szansą na wzajemną wymianę doświadczeń artystycznych, wspólne inspiracje muzyczne, radość muzykowania, obcowanie ze znakomitym jazzem.

Podczas warsztatów (codziennie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Straszewskiego 22) odbywają się zajęcia w klasach instrumentalnych i klasie wokalnej, zespołach typu combo i zespole wokalnym. Studenci biorą również udział w wykładach z teorii, kompozycji i aranżacji oraz historii muzyki jazzowej.

W tym roku program warsztatów jest wyjątkowo bogaty. Zajęcia odbywają się z podziałem na poszczególne departamenty:

  • jazzowy
  • rock and groove
  • wokalny
  • studio nagrań – reżyseria dźwięku
  • orkiestra kameralna – nowość na warsztatach

Wśród absolwentów Letniej Akademii jest wielu znanych obecnie młodych artystów między innymi: Monika Brodka, Paweł Kaczmarczyk, Dominik Wania, zespół Dagadana, Dominika Gawęda, Olga Szomańska i wielu innych.

XIX Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu
Od 13 do 24 lipca 2014 roku
23 i 24 lipca 2014 roku – koncerty finałowe
Klub Lizard King
Kraków

Dodaj komentarz