• 2014-07-22

Telewizyjne rejestracje spektakli na Placu Defilad

Od 23 lipca, na warszawskim Placu Defilad, będzie można obejrzeć spektakle TR Warszawa, których telewizyjne rejestracje powstały we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Koprodukcje na Placu Defilad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koprodukcje na Placu Defilad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ideą projektu Plac Defilad, w ramach którego prezentowane będą spektakle współprodukowane przez Narodowy Instytut Audiowizualny i TR Warszawa, jest stworzenie otwartej, wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej w centrum Warszawy.

Kluczową rolę w projekcie odgrywa współpraca różnego rodzaju instytucji kulturalnych, które współtworzą program Placu, a także otwartość na inicjatywy oddolne. W każdą środę o godz. 21.30 przy wejściu do PKiN od ulicy Marszałkowskiej przy Teatrze Studio będzie można obejrzeć najsłynniejsze przedstawienia TR Warszawa.

Plan pokazu spektakli: 

  • 23 lipca o godz. 21.30 odbędzie się projekcja spektaklu Burza w reż. Krzysztofa Warlikowskiego. Rejestracja i wydanie DVD spektaklu, ukazało się w ramach serii Polski Szekspir Współczesny przygotowanej przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).
  • 30 lipca o godz. 21.30 na Placu Defilad pokazany zostanie spektakl Krum w reż. Krzysztofa Warlikowskiego na podstawie sztuki Hanocha Levina.
  • 6 sierpnia o godz. 21.30 odbędzie się pokaz spektaklu 2007: Macbeth w reż. Grzegorza Jarzyny.

Koprodukcje na Placu Defilad
Od 23 lipca 2014 roku
Plac Defilad
Warszawa

Dodaj komentarz