• 2014-07-22

Jeff i Spencer Tweedy | Dwupłytowy album już we wrześniu

22 września w sklepach ukaże się dwupłytowy album wokalisty formacji Wilco, Jeffa Tweedy’ego. Artysta do udziału w projekcie zaprosił swojego 18-letniego syna Spencera.

Album „Tweedy" (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Album „Tweedy" (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Znamy go przede wszystkim jako założyciela i lidera chicagowskiej formacji Wilco, dwukrotnego laureata Grammy, kompozytora i producenta. Kolejne dzieło Jeffa Tweedy’ego, choć ma w nazwie jego nazwisko, nie jest do końca projektem solowym. A mówiąc ściślej, jest to duet, który artysta tworzy ze swoim 18-letnim synem Spencerem.

Razem panowie Tweedy skomponowali i nagrali 20 akustycznych piosenek. Jeff śpiewa i gra na gitarze, basie, Spencer robi podkład na perkusji.

Spencer był koło mnie podczas całego procesu powstawania tych kompozycji. Grał na bębnach, podsuwał pomysły. Powiedzmy, że to płyta solowa, ale nagrana przez duet.

Jeff Tweedy

Wśród gości na płycie są Jess Wolfe i Holly Laessig z grupy Lucius oraz Scott McCaughey (R.E.M., The Minus Five, The Baseball Project), który zagrał na klawiszach. Dwupłytowy album ukażę się 22 września – zapowiada go singiel I’ll sin git.

Album Tweedy
W sklepach od 22 września 2014 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz